0 ks tovaru
0.00 € s DPH
detail košíka
Telefonické objednávky
0911 112 296

Pepitky - unikátna potravina zo strukovín a zeleniny


Milí priatelia.

Do našej ponuky sme zaradili veľmi zaujímavý produkt - Pepitky.

Jedná sa o potravinový produkt zo strukovín a zeleniny v tvare zrniek s výborným zložením, veľmi univerzálnym použitím a ľahkou prípravou.

Vyrábajú sa zo starostlivo vyberanej, kvalitnej zeleniny, z ktorej sa vyrobí múka, tá sa zmieša s vodou, pričom vznikne cesto, ktorého vytvarovaním a vysušením sa vyrobí výsledný produkt. Na výrobu 1kg Pepitiek je použitých 8 kg čerstvej zeleniny a strukovín.

Sú prirodzene bezlepkové, majú vysoký obsah vlákniny a bielkovín výhradne rastlinného pôvodu a teda sú vhodné aj pre vegánov.

Pepitky sú veľmi univerzálne. Môžeme ich podávať teplé či studené, na slano aj na sladko. Sú vhodné nielen ako hlavné jedlo, do polievok, šalátov či ako príloha. Dajú sa použiť aj ako prídavok do mnohých jedál, kde by ste to naozaj nečakali. Vývar z nich sa dá použiť ako základ do polievok alebo omáčok.

Spôsob prípravy:
Varia sa v slanej vode 7 - 8 minút. Po uvarení ich zlejte a opláchnite. Dôležitou informáciou taktiež je, že pri varení zväčšia svoj objem. Jedno balenie (1kg) vystačí na 16 porcií jedla.

V našej ponuke máme 3 druhy:
            - Pepitky červená šošovica a mrkva
            - Pepitky cícer a kukurica
            - Pepitky hrach a cuketaVaša PLANETA NATUR

 
Súvisiace odkazy: vegan bezlepkové alebo hľadajte viac vegan bezlepkové
Novinky
Vyhľadávanie

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/a/8/a8b79c40-b782-479b-96d6-ade94a442793/explore.sk/web/reset8/projects/www.planetanatur.sk/inc_page_left_facebook.php on line 57
© 2020 PLANETA NATUR       design by MMP       code by EXPLORE STUDIOS