0 ks tovaru
0.00 € s DPH
detail košíka
Telefonické objednávky
0911 112 296

Ryža natural (pololúpaná)

Ryža natural je jednou z TOP potravín, ktorá dokáže výrazne harmonizovať pľúca, hrubé črevo a imunitný systém. Obsahuje veľké množstvo aminokyselín, vitamín B, B6, a E, draslík, horčík, chróm, selén aj železo. V tele pomáha regulovať obsah vody a čistiť tráviaci trakt a preto sa často využíva pri očistných (detoxikačných) kúrach. Pri pravidelnej konzumácii tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu a regulovať hmotnosť. Vďaka pomalému uvoľňovaniu cukru do krvi (nízkemu glykemickému indexu) je ryža natural vhodná aj pri cukrovke alebo hypoglykémii. Ryža natural prospieva celkovému zdraviu a kvalite pokožky.

Klasická biela ryža je ochudobnená o väčšinu vyššie uvedených výživných látok pretože je zbavená práve tých častí zrna, ktoré ich obsahujú (klíčka a plevy). Má tiež vyšší glykemický index a preto nie je vhodná pre diabetikov a hypoglykemikov. Preto vždy radšej uprednostnite ryžu natural.

 

Ryža natural - základný recept (bezlepkové jedlo)


1 šálka ryže natural - guľatej
1 čl riasy Arame
1,5 – 2 šálky vody podľa toho, či chceme mať ryžu suchšiu alebo vodnatejšiu


Ryžu 3x dobre prepláchneme a dáme variť do vody v pomere 1:2. Po zovretí pozberáme penu, ak to nie je Bio ryža. Pridáme riasu Arame a varíme na miernom ohni a rozptylke 40 – 50 minút.

Posilňuje element KOV – pľúca a hrubé črevo

 

 
Novinky
Vyhľadávanie

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /nfsmnt/hosting2_2/a/8/a8b79c40-b782-479b-96d6-ade94a442793/explore.sk/web/reset8/projects/www.planetanatur.sk/inc_page_left_facebook.php on line 57
© 2020 PLANETA NATUR       design by MMP       code by EXPLORE STUDIOS